Mod: UK865W18K255001
Art: SWEATERS
COD: K2172
composition: 100% Wool
drop: -
style: V-neck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Burgundy Wool V-Neck Sweater Blue Diamante Detail
Description
Kiton Burgundy Wool V-Neck Sweater with Blue Diamante Detail
style sweater v-neck
details diamante blue
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK865W18K255001
Art: SWEATERS
COD: K2172
composition: 100% Wool
drop: -
style: V-neck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Handmade Cotton Dress Shirt Beige Regular Fit Italy
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Cotton Dress Shirt - Light Blue White Striped Italian
NEW
Kiton Black Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Kiton White Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
NEW
Kiton Premium Blue Cotton Dress Shirt - Italian Made
Kiton Red Cotton Cashmere Shirt - Italian Handmade Regular Fit
Kiton Premium Blue Cotton Shirt - Italian Handmade Men's Dress Shirt
-65%NEW
Kiton Premium Gray Leather Suede Italian Handmade Dress Shoes
-65%NEW
Kiton Premium Brown Wool Full Zip Sweater Diamante Blu Details
-65%NEW