Mod: UK1503W23V381000-1
Art: SWEATERS
COD: K2499
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Geometric
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Cashmere Silk Half-Zip Polo Sweater Blue Gray Italian—
Description
Kiton Blue Gray Cashmere Silk Half-Zip Polo Sweater
style sweater polo half zip
details
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1503W23V381000-1
Art: SWEATERS
COD: K2499
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade