Mod: UK864W19K255001-1
Art: SWEATERS
COD: K1910
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Burgundy Wool 14 Micron Sweater Polo—
Product Information
Shipping & Returns
Description
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UK864W19K255001-1
Art: SWEATERS
COD: K1910
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade