Mod: UK864W23K255002
Art: SWEATERS
COD: K2021
composition: 100% Wool
drop: -
style: Sweater Polo
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Burgundy Wool Polo Sweater - Italian Luxury Menswear
Description
Kiton Burgundy Wool Polo Sweater - Diamante Blu Collection
style sweater polo
details diamante blu
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK864W23K255002
Art: SWEATERS
COD: K2021
composition: 100% Wool
drop: -
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Handmade Cotton Dress Shirt Beige Regular Fit Italy
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Cotton Dress Shirt - Light Blue White Striped Italian
NEW
Kiton Black Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Kiton White Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
NEW
Kiton Premium Blue Cotton Dress Shirt - Italian Made
Kiton Red Cotton Cashmere Shirt - Italian Handmade Regular Fit
Kiton Premium Blue Cotton Shirt - Italian Handmade Men's Dress Shirt
-65%NEW
Kiton Premium Gray Leather Suede Italian Handmade Dress Shoes
-65%NEW
Kiton Premium Brown Wool Full Zip Sweater Diamante Blu Details
-65%NEW