Mod: UK05W23K111000
Art: SWEATERS
COD: K2005
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Sweater Polo
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Blue Cashmere Silk Polo Sweater - Italian Made Premium Knit—
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Polo Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Material Composition
Italian Craftsmanship
Versatile Styling Options
style polo
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK05W23K111000
Art: SWEATERS
COD: K2005
drop: -
style: Sweater Polo
manufacturer: 100% Handmade