Mod: UMK1439V175000
Art: POLOS
COD: K2373
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Blue Cotton Polo - Made in Naples Italy—
Description
Kiton Blue Cotton Polo - Premium Italian Craftsmanship
Premium Materials and Construction
Sophisticated Design Details
Versatile Styling Options
Artisan Quality
style. polo
details -
approximate measures shoulders total length chest (armpit to armpit)
48 eu 15.25" 27.75" 20"
50 eu 16" 28" 20.25"
52 eu 16.25" 29" 21.25"
54 eu 16.75" 30" 21.5"
56 eu 17.5" 30.75" 22.5"
Mod: UMK1439V175000
Art: POLOS
COD: K2373
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade