Mod: USSFITSN0115203000
Art: SNEAKERS
COD: K4149
composition: 90% Cotton 10% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
Select Size
-65%
Kiton Black Cotton Elastane Sneakers - Handmade Italian
Description
Kiton Black Cotton Elastane Sneakers - Italian Handmade Luxury
Style SNEAKERS
Composition 90% COTTON 10% EA
Details -
Measures Length Width
US 7 - EU 40 - UK 6 (in the sole) 11" 4.15"
US 7.5 - EU 40.5 - UK 6.5 (in the sole) 11.25" 4.25"
US 8 - EU 41 - UK 7 (in the sole) 11.35" 4.25"
US 8.5 - EU 41.5 - UK 7.5 (in the sole) 11.45" 4.25"
US 9 - EU 42 - UK 8 (in the sole) 11.5" 4.25"
US 9.5 - EU 42.5 - UK 8.5 (in the sole) 11.75" 4.25"
US 10 - EU 43 - UK 9 (in the sole) 11.95" 4.35"
US 10.5 - EU 43.5 - UK 9.5 (in the sole) 12" 4.35"
US 11 - EU 44 - UK 10 (in the sole) 12.25" 4.45"
US 12 - EU 45 - UK 11 (in the sole) 12.5" 4.5"
Mod: USSFITSN0115203000
Art: SNEAKERS
COD: K4149
composition: 90% Cotton 10% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
You may also like
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Italian Handmade Black Cotton Elastane Dress Shirt
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Lyocell Polo Sweater - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Plaid Shirt - Italian Multicolor Regular Fit
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Floral Shirt Italian Premium Multicolor
-65%NEW
Kiton Premium Multicolor Striped Cotton Shirt - Italian Handmade
-65%NEW
Kiton Handmade White Cotton Dress Shirt - Italian Premium
-65%NEW
Kiton Handmade Light Blue Cotton Dress Shirt - Italian Men's
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Plaid Shirt Multicolor - Italian Premium
-65%NEW
Kiton Men's Gray Cotton Sweater Polo - Premium Italian Handmade
NEW
Kiton Premium Green Cotton Dress Shirt - Handmade Italian
-65%NEW