Mod: UK06TW19K235000-100
Art: Sweater
COD: K2151
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Blue Cashmere Silk Cardigan Sweater - Made in Italy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Cashmere Silk Cardigan - Blue
style sweater
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 16" 25.75" 20.5" 25.5"
m 16.5" 27" 22" 25.5"
l 17.5" 27.25" 22.5" 26"
xl 18" 28.5" 23" 26"
2xl 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK06TW19K235000-100
Art: Sweater
COD: K2151
drop: -
style: Regular
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Gray Cotton Polo Sweater - Italian Handmade Men's
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Brown Wool Sneakers - Italian Handcrafted TPU Luxury
-65%NEW
Kiton Dark Green Cotton Sneakers - Italian Handmade Men's Shoes
-65%NEW
Kiton Men's Premium White Leather Sneakers - Italian Handmade
NEW
Kiton Premium Blue Cotton T-Shirt - Italian Handmade Men's
NEW
Kiton Premium Wool Crewneck Sweater Dark Gray Diamante Blue
Kiton Premium Wool Crewneck Sweater Dark Gray Italian Made
Kiton Blue Cashmere Sweater Full Zip
-65%NEW
Kiton KNT Premium White Cotton T-Shirt - Italian Luxury Basics
-65%NEW
Kiton KNT Premium Cotton T-Shirt Black - Italian Craftsmanship
-65%NEW