Mod: UK1480W23V273000
Art: SWEATERS
COD: K2251
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium White Blue Cashmere Crewneck Sweater Men's Italian—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton White Blue Cashmere Crewneck Sweater - Italian Luxury Menswear
Premium Cashmere Construction
Classic Italian Design
Versatile Styling Options
Handmade Italian Craftsmanship
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1480W23V273000
Art: SWEATERS
COD: K2251
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade