Mod: UK1404W23V306001
Art: SWEATERS
COD: K2225
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Care & Maintenance
Kiton Cashmere Crewneck Sweater Red Blue Italian Luxury—
Description
Kiton Red Blue Cashmere Crewneck Sweater
Premium Materials & Construction
Design Details
Sizing & Fit
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1404W23V306001
Art: SWEATERS
COD: K2225
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade