Mod: UK1411W23V337000
Art: SWEATERS
COD: K2253
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Italian Cashmere Half-Zip Sweater Multicolor Men's—
Description
Kiton Multicolor Cashmere Half-Zip Sweater
Premium Cashmere Construction
Versatile Half-Zip Design
Italian Craftsmanship
Sizing and Fit
style sweater half zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1411W23V337000
Art: SWEATERS
COD: K2253
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade