Mod. UMC025H0890201000
Art. SHIRT
Cod K687
Style SHIRT SHORT SLEEVE
Details SUMMER
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
15 US 38 EU S 17.5" 30" 20.5" 25.5"
15.5 US 39 EU S 17.75" 31" 21" 25.5"
15.75 US 40 EU M 18" 31" 21.5" 25.75"
16 US 41 EU M 18.75" 31.5" 22.5" 26.25"
16 US 42 UE L 19" 31.75" 23" 26.5"
17 US 43 UE XL 19.5" 32" 23.5" 26.5"
17.5 US 44 UE XL 19.75" 32" 23.75" 26.75"
18 US 45 UE 2XL 20" 32" 24.5" 27.5"
18.5 US 46 UE 2XL 20.5" 32.5" 25" 27.5"
Kiton Light Blue Linen Short Sleeve Shirt - 100% Pure Italian Linen—
Description
Kiton Light Blue and White Linen Short Sleeve Shirt
Premium Linen Construction
Italian Craftsmanship by Kiton
Versatile Styling Options
Summer Essential Features
Mod. UMC025H0890201000
Art. SHIRT
Cod K687
Style SHIRT SHORT SLEEVE
Details SUMMER
Kiton Light Blue Linen Short Sleeve Shirt - 100% Pure Italian Linen | Mr.PianiK