Mod: UK1406W22K306002-2
Art: SWEATERS
COD: K1795
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Light Blue Cashmere Half Zip Sweater - Italian Made—
Description
Kiton Light Blue Cashmere Half Zip Sweater
Premium Italian Construction
Styling Versatility
style sweater
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1406W22K306002-2
Art: SWEATERS
COD: K1795
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade