Mod: UPS0105K06S4101004
Art: PANTS
COD: KA641
composition: 85% Pa 15% Ea
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
-65%
Kiton KNT White Polyamide Elastane Pants - Italian Handmade Slim Fit—
Description
Kiton KNT White Polyamide Elastane Luxury Pants
Style Pants-Lace Up
Season Summer
Drop R8
Approximate Measures Waist Front rise Leg Opening Hips Thigh Inseam Outseam
32 US 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 US 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 US 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 US 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 US 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 US 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 US 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPS0105K06S4101004
Art: PANTS
COD: KA641
composition: 85% Pa 15% Ea
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade