Mod: UCK0104H0772205003
Art: SHIRTS
COD: KA560
composition: 100% Pl
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Camouflage
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
-65%
Kiton KNT Multicolor Camouflage Shirt - Premium Italian PL—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Premium Multicolor PL Shirt - Italian Craftsmanship
Style SHIRT
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
S (48 EU) 16" 25.75" 20.5" 25.5"
M (50 EU) 16.5" 27" 22" 25.5"
L (52 EU) 17.5" 27.25" 22.5" 26"
XL (54 EU) 18" 28.5" 23" 26"
XXL (56 EU) 18.5" 29" 23.5" 26.75"
XXXL (58 EU) 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UCK0104H0772205003
Art: SHIRTS
COD: KA560
composition: 100% Pl
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Camouflage
made_in IT
brand: Kiton KNT
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW