Mod: UMM029502002-1
Art: SWEATERS
COD: K2538
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Gray Viscose Crewneck Sweater - Handmade Italian—
Description
Kiton KNT Gray Viscose Crewneck Sweater
Material and Construction
Fit and Sizing
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM029502002-1
Art: SWEATERS
COD: K2538
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade