Mod: UPKN019X0246B04009
Art: PANTS
COD: K3515
composition: 100% Virgin Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton Knt Gray Virgin Wool Pants—
Product Information
Shipping & Returns
Description
style pants-lace up
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.75" 10.5" 7.25" 19" 9" 33" 43"
33 us 16" 10.75" 7.5" 19.5" 9" 33.25" 43.5"
34 us 16.5" 11" 7.5" 20" 9" 33.5" 43.5"
35 us 16.75" 11" 8" 20" 9.5" 34" 44"
36 us 17.5" 11" 8" 21.5" 10" 34.25" 44.25"
38 us 18.25" 11.25" 8" 22" 10" 34.25" 34.25"
40 us 19" 11.5" 8.25" 22.75" 10" 34.5" 44.5"
Mod: UPKN019X0246B04009
Art: PANTS
COD: K3515
composition: 100% Virgin Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW