style sweater half zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM028205000
Art: SWEATERS
COD: K2937
composition: 89% Cotton 11% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton KNT Gray Cotton Half-Zip Sweater - Italian Handmade—
Description
Kiton KNT Gray Cotton Half-Zip Sweater
Construction and Material
Fit and Sizing
Styling Versatility
Product Specifications
style sweater half zip
details -
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM028205000
Art: SWEATERS
COD: K2937
composition: 89% Cotton 11% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade