Mod: UMM0026M0278004-1
Art: SWEATERS
COD: KA600
composition: 50% Wool 50% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Care and Maintenance
-65%
Kiton KNT Cashmere Wool Crewneck Sweater Dark Gray Handmade Italian—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Dark Gray Cashmere Wool Crewneck Sweater
Construction and Materials
Fit and Sizing
Style SWEATER CREWNECK
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
S (48 EU) 16" 25.75" 20.5" 25.5"
M (50 EU) 16.5" 27" 22" 25.5"
L (52 EU) 17.5" 27.25" 22.5" 26"
XL (54 EU) 18" 28.5" 23" 26"
XXL (56 EU) 18.5" 29" 23.5" 26.75"
XXXL (58 EU) 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM0026M0278004-1
Art: SWEATERS
COD: KA600
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade