Mod: UPS0105K01S7603002
Art: PANTS
COD: K2709
composition: 52% Cashmere 48% Cotton
drop: -
style: Pants
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Geometric
made_in IT
brand: KNT
Select Color
Select Size
Kiton KNT Luxury Cashmere Cotton Pants Dark Gray Italian
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Dark Gray Cashmere Cotton Pants
style pants
measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.75" 10" 7" 18" 9.25" 33.5" 42"
33 us 16" 10.5" 7.25" 19" 9.5" 34.5" 43"
34 us 16.25" 10.25" 7" 20" 9.75" 35.5" 43.5"
35 us 16.5" 10.25" 7" 20.5" 9.75" 35" 44"
36 us 17.25" 10.5" 7" 21" 10.25" 36" 44"
38 us 18.5" 10.5" 7.5" 22" 10.75" 36" 45"
40 us 19" 10.5" 7.5" 22.5" 11" 36.5" 45.5"
Mod: UPS0105K01S7603002
Art: PANTS
COD: K2709
drop: -
manufacturer: 100% Handmade