Mod: UPKN023K037110400-2
Art: PANTS
COD: K3762
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Blue Wool Dress Pants - Italian Tailored Trousers—
Description
Kiton KNT Blue Wool Pants
Premium Wool Construction
Italian Handmade Craftsmanship
Design and Functionality
Specifications
style pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN023K037110400-2
Art: PANTS
COD: K3762
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade