Mod: UPKN024K037110400B
Art: PANTS
COD: K3759
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Blue Wool Cargo Pants - Italian Handmade Luxury—
Description
Kiton KNT Blue Wool Cargo Pants
Italian Craftsmanship and Design
Premium Wool Construction
Versatile Styling Options
Sizing and Fit Details
style cargo pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN024K037110400B
Art: PANTS
COD: K3759
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade