Mod: UGKN019X0712A04002
Art: COATS
COD: K3337
composition: 100% Modal
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton KNT Blue Modal Coat - Luxury Italian Tailored Fit—
Description
Kiton KNT Blue Modal Coat - Italian Luxury Outerwear
Premium Modal Fabric Construction
Tailored Italian Design
Versatile Styling Options
Size Range and Fit
style coat buttons clip
details
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s (48 eu) 16" 25.75" 20.5" 25.5"
m (50 eu) 16.5" 27" 22" 25.5"
l (52 eu) 17.5" 27.25" 22.5" 26"
xl (54 eu) 18" 28.5" 23" 26"
xxl (56 eu) 18.5" 29" 23.5" 26.75"
xxxl (58 eu) 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UGKN019X0712A04002
Art: COATS
COD: K3337
composition: 100% Modal
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade