Mod: UPS0105K06S4308003
Art: PANTS
COD: K3834
composition: 64% Cotton 24% Cashmere 11% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Striped
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton Knt Blue Green Cotton Cashmere Silk Pants—
Description
style pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPS0105K06S4308003
Art: PANTS
COD: K3834
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade