Mod: UGS0106K06T6205004
Art: blazers
COD: K3079
composition: 52% Cotton 39% Cashmere 9% Pa
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Fantasy
46 eu 18" 27.5" 19" 24.5"
48 eu 18.25" 28.5" 20" 24.75"
50 eu 18.5" 29" 20.5" 25"
52 eu 18.5" 29" 21.5" 25"
54 eu 18.75" 29.25" 22.5" 25.25"
56 eu 20" 30" 23" 26"
58 eu 20.5" 30.25" 24" 26"
60 eu 20.75" 30.75" 23.75" 26.75"
Select Color
Select Size
-65%
Kiton KNT Blue Cotton Cashmere Blazer - Italian Luxury Men's
Description
Kiton KNT Blue Cotton Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
style 3 buttons
drop r8
lining half
vented double
sleeve buttonholes yes
Mod: UGS0106K06T6205004
Art: blazers
COD: K3079
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Fantasy
46 eu 18" 27.5" 19" 24.5"
48 eu 18.25" 28.5" 20" 24.75"
50 eu 18.5" 29" 20.5" 25"
52 eu 18.5" 29" 21.5" 25"
56 eu 20" 30" 23" 26"
58 eu 20.5" 30.25" 24" 26"