Mod: UGS0106K06T6205003
Art: blazers
COD: K3081
composition: 52% Cotton 39% Cashmere 9% Pa
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
46 eu 18" 27.5" 19" 24.5"
48 eu 18.25" 28.5" 20" 24.75"
50 eu 18.5" 29" 20.5" 25"
52 eu 18.5" 29" 21.5" 25"
54 eu 18.75" 29.25" 22.5" 25.25"
56 eu 20" 30" 23" 26"
58 eu 20.5" 30.25" 24" 26"
60 eu 20.75" 30.75" 23.75" 26.75"
Select Color
Select Size
Kiton KNT Handmade Blue Cotton Cashmere 3-Button Blazer
Description
Kiton KNT Blue Cotton Cashmere Blazer
Construction and Design
Material Composition
KNT Collection
Fit and Sizing
style 3 buttons
drop r8
lining half
vented double
sleeve buttonholes yes
Mod: UGS0106K06T6205003
Art: blazers
COD: K3081
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
46 eu 18" 27.5" 19" 24.5"
48 eu 18.25" 28.5" 20" 24.75"
50 eu 18.5" 29" 20.5" 25"
52 eu 18.5" 29" 21.5" 25"
56 eu 20" 30" 23" 26"
58 eu 20.5" 30.25" 24" 26"