Mod: UGS0106K06T6205002
Art: BLAZERS
COD: KA663
composition: 52% Cotton 39% Cashmere 9% Pa
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Fantasy
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
-65%
Kiton KNT Blue Cotton Cashmere Blazer - Handcrafted Italian—
Description
Kiton KNT Blue Cotton Cashmere Blazer - Italian Handcrafted Excellence
Style BLAZER-3 BUTTON
Drop R8 Lining Half
46 EU 18" 27.5" 19" 24.5"
48 EU 18.25" 28.5" 20" 24.75"
50 EU 18.5" 29" 20.5" 25"
52 EU 18.5" 29" 21.5" 25"
54 EU 18.75" 29.25" 22.5" 25.25"
56 EU 20" 30" 23" 26"
58 EU 20.5" 30.25" 24" 26"
60 EU 20.75" 30.75" 23.75" 26.75"
Mod: UGS0106K06T6205002
Art: BLAZERS
COD: KA663
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Fantasy
made_in IT
brand: Kiton KNT
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW