Mod: UGKN019X0712A01002
Art: COATS
COD: K3893
composition: 100% Modal 100% Pl
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Kiton Knt Black Modal Pl Coat—
Description
style coat
details hoodie
measures shoulders total length chest (armpit to armpit) sleeve length
48 eu 17.5" 24.25" 21.5" 24.5"
50 eu 18" 24.5" 22.5" 25"
52 eu 18.5" 25.5" 24" 26"
54 eu 19" 26" 24.5" 26"
56 eu 19.5" 26.5" 25" 27"
Mod: UGKN019X0712A01002
Art: COATS
COD: K3893
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW