Mod: UGKN019X0712A01002-1
Art: COATS
COD: K3897
composition: 100% Modal 100% Pl
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
Kiton KNT Black Modal Hooded Coat - Italian Luxury Menswear—
Description
Kiton KNT Black Modal Hooded Coat
Italian Craftsmanship and Design
Material Composition and Performance
Sizing and Fit Details
style coat
details hoodie
measures shoulders total length chest (armpit to armpit) sleeve length
48 eu 17.5" 24.25" 21.5" 24.5"
50 eu 18" 24.5" 22.5" 25"
52 eu 18.5" 25.5" 24" 26"
54 eu 19" 26" 24.5" 26"
56 eu 19.5" 26.5" 25" 27"
Mod: UGKN019X0712A01002-1
Art: COATS
COD: K3897
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade