Mod: UK1278W23K219001
Art: SWEATERS
COD: K1867
composition: 60% Silk 30% Cashmere 10% Linen
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
-65%
Kiton Luxury Silk Cashmere Linen Turtleneck Sweater Green
Description
Kiton Green Silk Cashmere Linen Turtleneck Sweater
style crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1278W23K219001
Art: SWEATERS
COD: K1867
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Blue Linen Shirt - Italian Handmade Premium Floral Summer
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Multicolor Plaid Shirt - Italian Luxury
NEW
Kiton White Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
NEW
Kiton Handmade Blue White Striped Cotton Dress Shirt Regular Fit
Kiton Handmade Premium Cotton Striped Dress Shirt Blue White
Kiton Premium Floral Linen Shirt - Handmade Italian Multicolor
Kiton Blue Cotton Shirt - Handmade Italian Textured Regular Fit
Kiton Handmade Cotton Striped Dress Shirt Blue White Italian
-65%NEW