Mod: UK1279W23K219002
Art: SWEATERS
COD: K2116
composition: 60% Silk 30% Cashmere 10% Linen
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Green Silk Cashmere Linen Sweater Polo—
Description
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UK1279W23K219002
Art: SWEATERS
COD: K2116
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
You may also like
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Blue White 100% Cashmere Coat Leather Trim Italian Luxury
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Premium Handmade Cotton Dress Shirt Light Blue Italian
NEW
Kiton Pure Silk Gray Dress Shirt - Handmade Italian Luxury
Kiton Blue Check Linen Shirt - Handmade Italian Regular Fit Men's
Kiton Premium Linen Floral Shirt Blue White - Handmade Italian
-65%NEW
Kiton Brown Textured Cotton Dress Shirt Italian Handmade Premium
-65%NEW
Kiton Handmade Linen Striped Shirt Pink White Men's Italian
-65%NEW
Kiton Handmade Gray Cashmere Shirt - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Handmade Red Cotton Dress Shirt - Italian Luxury Men's
-65%NEW
Kiton Blue Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW