Mod: UK1280W23K219005
Art: SWEATERS
COD: K2188
composition: 60% Silk 30% Cashmere 10% Linen
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Men's Green Silk Cashmere Half Zip Sweater Italian Made
Description
Kiton Green Silk Cashmere Linen Half Zip Sweater
style sweater half zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1280W23K219005
Art: SWEATERS
COD: K2188
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Blue Linen Shirt - Italian Handmade Premium Floral Summer
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Multicolor Plaid Shirt - Italian Luxury
NEW
Kiton White Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
NEW
Kiton Handmade Blue White Striped Cotton Dress Shirt Regular Fit
Kiton Handmade Premium Cotton Striped Dress Shirt Blue White
Kiton Premium Floral Linen Shirt - Handmade Italian Multicolor
Kiton Blue Cotton Shirt - Handmade Italian Textured Regular Fit
Kiton Handmade Cotton Striped Dress Shirt Blue White Italian
-65%NEW