Mod: UK1430W23V223000
Art: SWEATERS
COD: K2025
composition: 100% Wool
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Premium Wool Full Zip Sweater Dark Green Diamante Blu Italian—
Description
Kiton Premium Wool Full Zip Sweater - Dark Green
Premium Italian Construction
Versatile Full Zip Design
Sophisticated Dark Green Color
Tailored Details
Perfect for Layering
style sweater full zip
details diamante blu
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1430W23V223000
Art: SWEATERS
COD: K2025
composition: 100% Wool
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade