Mod: UK41192W23V151005
Art: SWEATERS
COD: K2207A
composition: 100% Wool
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Premium Gray Wool Full Zip Hoodie Sweater Made in Italy—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Gray Wool Full Zip Hoodie Sweater
Key Features:
  • 100% premium wool construction
  • Full zip closure with hood
  • Made in Italy craftsmanship
  • Ribbed cuffs and hem
  • Textured pattern
  • Versatile gray colorway
style sweater full zip hoodie
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK41192W23V151005
Art: SWEATERS
COD: K2207A
composition: 100% Wool
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade