Mod: UK1428W23V220000
Art: SWEATERS
COD: K2396
composition: 100% Wool 14 Micron
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Gray Wool Crewneck Sweater - 14 Micron Diamante Blu—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Gray Wool 14 Micron Diamante Blu Crewneck Sweater
style sweater crewneck
details diamante blue
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1428W23V220000
Art: SWEATERS
COD: K2396
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade