Mod: UK1453E23V112002
Art: SWEATERS
COD: K2196
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Premium Italian Cotton Full Zip Sweater Gray - Men's—
Description
Kiton Gray Cotton Full Zip Sweater - Italian Luxury Menswear
Premium Italian Construction
Versatile Design Features
Styling Versatility
style sweater full zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1453E23V112002
Art: SWEATERS
COD: K2196
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade