Mod: UK1334E22V151000
Art: SWEATERS
COD: KA480
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Striped
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Men's Gray Cotton Cardigan - Handmade Italian Striped Knit
Description
Kiton Gray Cotton Cardigan Sweater - Premium Italian Craftsmanship
Product Specifications
th class="style2">Details
Style SWEATER CARDIGAN
Size Chart & Measurements
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1334E22V151000
Art: SWEATERS
COD: KA480
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade