Mod: UK1456E23V130002
Art: PANTS
COD: K2319
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Premium Gray Cotton Jogging Pants - Italian Made—
Description
Kiton Gray Cotton Jogging Pants - Italian Craftsmanship
Premium Cotton Construction
Thoughtful Design Details
Versatile Gray Colorway
Italian Manufacturing Excellence
Fit and Sizing
style jogging pant
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1456E23V130002
Art: PANTS
COD: K2319
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade