Mod: UMK025502006-100
Art: Sweater
COD: K1644A
composition: 70% Cashmere 30% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
brand: Kiton
-65%
Kiton Gray Cashmere Silk Sweater - Men's Luxury Italian Knitwear
Description
Kiton Gray Cashmere Silk Sweater - Handcrafted Italian Luxury
Premium Cashmere Silk Blend Construction
Italian Craftsmanship and Quality
Versatile Styling Options
Sizing and Fit Details
style hoody
measures shoulders total length chest sleeve length
46 eu 17.25" 24.75" 20" 24.5"
48 eu 18.25" 25.25" 20.5" 25.5"
50 eu 18.5" 25.5" 21.5" 25.5"
52 eu 19" 26.25" 22" 25.75"
54 eu 19.5" 27.25" 23" 26.25"
56 eu 20.25" 27.25" 23.5" 26.25"
58 eu 21.25" 27.75" 24.75" 27"
Mod: UMK025502006-100
Art: Sweater
COD: K1644A
drop: -
style: Regular