Mod: UMK025502007
Art: SWEATERS
COD: KA457
composition: 70% Cashmere 30% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Handmade Cashmere Silk Hoodie Gray Italian Luxury Knitwear—
Description
Kiton Gray Cashmere Silk Hoodie Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Materials & Construction
Key Features
  • Premium cashmere silk blend construction
  • Italian craftsmanship and design
  • Regular fit styling
  • Solid gray colorway
  • Hoodie sweater silhouette
th class="style2">Details
Style SWEATER HOODIE
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UMK025502007
Art: SWEATERS
COD: KA457
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade