Mod: UK1277W22K4002-100
Art: Sweater
COD: K2145
composition: 60% Silk 30% Cashmere 10% Linen
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Gray Cashmere Silk Linen Crewneck Sweater - Italian Made—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Gray Cashmere Silk Linen Crewneck Sweater
Product Specifications
style sweater crewneck
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 16" 25.75" 20.5" 25.5"
m 16.5" 27" 22" 25.5"
l 17.5" 27.25" 22.5" 26"
xl 18" 28.5" 23" 26"
2xl 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1277W22K4002-100
Art: Sweater
COD: K2145
drop: -
style: Regular
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW