Mod: UK1160E23KS000-3
Art: PANTS
COD: K1667
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Cotton Jogging Pants Dark Gray - Handmade Italian Joggers—
Description
Kiton Dark Gray Cotton Jogging Pants
Handmade Italian Construction
Premium Cotton Fabric
Specifications and Features
Sizing Information
style pants jogging - lace up
season winter
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UK1160E23KS000-3
Art: PANTS
COD: K1667
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade