Mod: UK897W23K5001-1
Art: SWEATERS
COD: K1405
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Navy Blue Wool Half Turtleneck Sweater - Italian Made—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Dark Navy Blue Wool Half Turtleneck Sweater
style sweater half neck-diamante blu
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK897W23K5001-1
Art: SWEATERS
COD: K1405
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW