Mod: UK01I18K235002-100
Art: Sweater
COD: K2154
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Dark Brown Cashmere Silk V-Neck Sweater - Italian Handmade—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Dark Brown Cashmere Silk V-Neck Sweater
style v-neck
measures shoulders total length chest sleeve length
46 eu 17.25" 24.75" 20" 24.5"
48 eu 18.25" 25.25" 20.5" 25.5"
50 eu 18.5" 25.5" 21.5" 25.5"
52 eu 19" 26.25" 22" 25.75"
54 eu 19.5" 27.25" 23" 26.25"
56 eu 20.25" 27.25" 23.5" 26.25"
58 eu 21.25" 27.75" 24.75" 27"
Mod: UK01I18K235002-100
Art: Sweater
COD: K2154
drop: -
style: Regular
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW