Mod: UK1493W23K400A
Art: SWEATERS
COD: K2115
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Dark Blue Wool Sweater Polo—
Product Information
Shipping & Returns
Description
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UK1493W23K400A
Art: SWEATERS
COD: K2115
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade