Mod: UK1494W23K4007-1
Art: SWEATERS
COD: K2089
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Wool Half-Zip Sweater Dark Blue Made in Italy—
Description
Kiton Dark Blue Wool Half-Zip Sweater - Italian Luxury Menswear
style sweater polo
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1494W23K4007-1
Art: SWEATERS
COD: K2089
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade