Mod: UK1060E19K4001
Art: T-Shirt
COD: KA298
composition: 100% Cotton
drop: -
style: T-shirt
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Navy Blue Pure Cotton T-Shirt Men - Italian Handmade Luxury—
Description
Kiton Navy Blue Premium Cotton T-Shirt - Italian Craftsmanship
Key Features:
  • 100% pure cotton construction
  • Classic fit design
  • Navy blue solid color
  • Made in Italy
  • Breathable and comfortable
  • Perfect for layering
Style T-SHIRT
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest
S 17.5" 28.5" 20.5"
M 18" 29" 21.5"
L 19" 30" 23"
XL 19.75" 30" 24"
2XL 20.25" 31" 25"
3XL 20.75" 31.5" 26"
Mod: UK1060E19K4001
Art: T-Shirt
COD: KA298
composition: 100% Cotton
drop: -
manufacturer: 100% Handmade