Mod: UK1205W202305L003
Art: SWEATERS
COD: KA344
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Pure Cashmere Turtleneck Sweater Burgundy Handmade Italian—
Description
Kiton Burgundy Cashmere Turtleneck Sweater - 100% Pure Cashmere
Key Features:
  • 100% pure cashmere construction
  • Classic turtleneck design
  • Handmade Italian craftsmanship
  • Regular fit styling
  • Rich burgundy colorway
  • Solid pattern design
th class="style2">Details
Style SWEATER TURTLENECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1205W202305L003
Art: SWEATERS
COD: KA344
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade