Mod. UPLACTK0145F01001
cod K1048
Style PANTS CARGO - Zipper FLY
Season Winter
Drop -
Approximate Measures Waist Front rise Leg Opening Hips Thigh Inseam Outseam
32 US 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 US 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 US 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 US 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 US 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 US 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 US 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Kiton Brown Cotton Yak Cargo Pants—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Mod. UPLACTK0145F01001
cod K1048
Style PANTS CARGO - Zipper FLY
Season Winter
Drop -