Mod: UK1192W22V298007
Art: SWEATERS
COD: K2070
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Brown Cashmere Full Zip Hoodie Sweater - Italian Made—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Brown Cashmere Full Zip Hoodie - Luxury Italian Craftsmanship
Premium Construction & Design
Versatile Styling Options
Italian Excellence
style sweater full-zip hoodie
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1192W22V298007
Art: SWEATERS
COD: K2070
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade